Najważniejszy jest kolor…

 Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z cyklu Pasje Naszych Czytelników, którego bohaterką była Dorota Cieśla.
   Dorota Cieśla – kolejna adeptka, po Beacie Kazimierskiej, Katarzynie Śrutwie, Annie i Dominiku Szczesiakach i Jolancie Ubik, Dużego Studia Plastycznego prowadzonego pod bacznym okiem artysty plastyka Bogdana Wieczorka – była gościem Saloniku Prasowego PiMBP w Kłodzku 19.02.2014 r. Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów. 

   Inspiracją jej twórczości, od samego początku, było malarstwo Henri Matisse`a. Widoczna emocjonalna interpretacja świata sprawia, że jej prace są niejednokrotnie przepełnione radością życia. „Ładnie rozgrywa martwe natury, odważnie prowadzi dialog kolorów, trochę jak u Paula Klee, czy Wojciecha Fangora. Dobrze radzi sobie z przestrzenią, podobnie jest z modelunkiem” to opinie krytyka sztuki – Mai Dzierżyńskiej. Wyraża siebie spontanicznie. Dla mnie w sztuce najważniejszy jest kolor – twierdzi pani Dorota. Sam H. Matisse uważa, że „fowizm jest wtedy, kiedy jest czerwień”, i tej żywiołowej czerwieni w jej pracach nie brakuje.

   Nowatorskie, kontemplacyjne malarstwo artystki można oglądać codziennie w Saloniku Prasowym Biblioteki, w godzinach pracy Czytelni. (ACG)

{gallery}2014ciesla{/gallery}