57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Nikt nie woła…

Tuż przed wakacjami nakładem Wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy ukazała się książka „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk”. Jej autorzy: Lech Moliński (tekst) i Jerzy Wypych (fotografie) spotkali się z Czytelnikami w Saloniku Prasowym kłodzkiej biblioteki 14 września 2022 roku.

Podczas wieczoru autorskiego można się było dowiedzieć, jak pojawił się pomysł, aby opisać Dolny Śląsk poprzez kręcone na tym terenie filmy, co i dlaczego znalazło się w książce o Kłodzku, a także usłyszeć wiele anegdot, ciekawostek i historii związanych z poszczególnymi miejscowościami i ludźmi filmu.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja ze zdjęć Jerzego Wypycha, zarówno tych, które znalazły się w książce, jak i tych które do niej nie trafiły.

I jak to podczas seansów kinowych bywa, uczestnicy spotkania mieli okazje poczęstować się popcornem. Było więc i książkowo, i filmowo, a to wszystko w bibliotece w Kłodzku.

Książka jest dostępna w Czytelni PiMBP w Kłodzku, a TVKłodzka zrealizowała materiał o spotkaniu, który już niedługo pojawi się w mediach.

ZOBACZ TEŻ

Uwaga Czytelnicy – wyczerpała się pula kodów do Legimi na I kwartał 2023 roku

Kolejne kody będą dostępne od 3 kwietnia. Liczba kodów jest ograniczona - będzie decydowała kolejność Państwa zgłoszeń.
Skip to content