Nowa akcja Kłodzkiej Biblioteki

Czy tu, czy tam, zawsze CZYTAMnajGŁOŚNIEJ przy FONTANNIE

Nowa akcja w kłodzkiej Bibliotece.. Będzie bardzo GŁOŚNO – LITERACKO – WESOŁO – KONKURSOWO – WYGODNIE – NIETYPOWO. I to już 27 IX z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 2012.

 

Poznamy kłodzkiego Mistrza głośnego czytania w kategorii 10 – 12 lat. Będą atrakcyjne nagrody dla laureatów. Posłuchamy opowieści z cyklu Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki, również wyreżyserowanego przez samego autora, w interpretacji znanego kłodzkiego polonisty. A przede wszystkim KAŻDY będzie mógł pochwalić się swoją ulubioną książką i poczytać wszystkim przez mikrofon. Oczywiście będą dodatkowe atrakcje, też z przymrużeniem oka. Poznamy swoją przyszłość częstując się prawdziwie literackimi ciasteczkami. Samodzielnie posłuchamy wybranych audiobooków. Każdy znajdzie wygodne miejsce do własnej lektury. A to wszystko przed naszą Biblioteką wygodnie i przy Fontannie.

Zapraszamy wszystkich. Też MOŻESZ CZYTAĆ!

Regulamin konkursu – kliknij aby pobrać

 

Nasze GŁOŚNE CZYTANIE zakończone. Impreza całkiem udana. Z wielkiej grupy naszych Małych miłośników książek (aż 25 uczniów!) udało się w końcu wybrać najlepszych. Komisja miała trudne zadanie, bo Wszystkie Dzieciaki świetnie czytały. Nasze sympatyczne jurorki – Dorota Kawińska-Domurad, polonistka, Zespół Szkół Społecznych w Kłodzku, Ania Kurtasz, również polonistka, Miejski Zespół Szkół w Kłodzku i Klaudia Lutosławska-Nowaka, z-ca dyr. naszej Biblioteki dzielnie sobie poradziły i w końcu wiemy, kto został KŁODZKIM MISTRZEM GŁOŚNEGO CZYTANIA 2012 – Katarzyna Mikosa! I jeszcze 3 WYRÓŻNIENIA – Aleksandra Łabędź, Julia Czajkowska, Karolina Przewłocka. Gratulacje! Dzieci mogły wygodnie choć dość nietypowo, bo na siedziskach z worków po kawie wokół fontanny, ale przy herbatce i literackich ciasteczkach, wśród wielkich książek słuchać czytania. A było co… Najpierw audiobook, Dziennik cwaniaczka Jeffa Kinneya, potem Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki, wiele fragmentów czytanych przez Mietka Kowalcze, polonistę z Zespołu Szkół Społecznych. I w końcu siebie nawzajem. Mogły też poznać moc naszego bibliotecznego MAGICZEGO DRZEWA, wejść do środka i zrobić pamiątkową fotkę. Był też domek z audiobookami do samodzielnego słuchania. A na koniec już wielkie czytanie przez mikrofon swojej ulubionej książki. Naprawdę nie zabrakło prawdziwych miłośników książek z wielką wyobraźnią, chęcią dobrej wspólnej zabawy i przede wszystkim mistrzowską interpretacją swojej ulubionej lektury. Szkoda, że nie było konkursu w kategorii dorosłych, bo komisja miałaby poważny problem, Zatem może za rok?! Kto wie, może WSPÓLNE CZYTANIE, będzie od dziś najGŁOŚNIEJSZE przy FONTANNIE. Bardzo wszystkim dziękuję za dobrą zabawę, a naszym miłym jurorkom, lektorowi i sponsorom (Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, Sklep Kolonialny “Madagaskar” w Kłodzku) za pomoc. Mariola Kowalcze, koordynator

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturę aby powiększyć)

{gallery}Czytanie{/gallery}

{jcomments on}