57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

O fantastyce w Saloniku Prasowym

9 grudnia gościem 99.Spotkania z Twórcą był Łukasz Ignatow, radkowianin, który w tym roku wydał pierwszą swoją powieść. 

Powieść ta, zatytułowana „Przebudzenie” to – jak zdradził nam autor – zaledwie pierwsza część wieloksięgu, którego następne tomy już pisze. Pan Łukasz wyjawił słuchaczom kilka sekretów swojego warsztatu twórczego: by nie pogubić się w budowanym przez siebie świecie (mocno obszernym – pierwszy tom liczy bez mała 500 stron) autor korzysta z pomocy programu komputerowego i usług zaprzyjaźnionej „recenzentki”. Dowiedzieliśmy się też, że większa część powieści powstała w godzinach nocnych, i że autor pisze pod wpływem „natchnienia” – nie zakłada sobie dziennego limitu stron, lecz – gdy najdzie go wena – siada i pisze – nieraz nawet 40 stron w jedną noc! 

Twórca opowiedział zgromadzonej publiczności nieco o swoich inspiracjach (m.in. gry komputerowe) oraz o pisarskich „idolach”: m.in. Andrzeju Sapkowskim i Terrym Pratchetcie (w omawianej powieści rolę przerywników, rozdzielaczy tekstu, pełni symbol zaczerpnięty ze Świata Dysku).

Autor podzielił się z gośćmi wiadomością, że jego książki są dostępne w Empiku – co już samo w sobie jest dla młodego pisarza swego rodzaju nobilitacją.
Mamy nadzieję, że w Saloniku Prasowym będziemy wkrótce gościć kolejnych rodzimych pisarzy z równie interesującą twórczością. 

{gallery}2015lukaszI{/gallery}

ZOBACZ TEŻ

.

.

Skip to content