57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Oferta dla Seniorów

Szanowni Państwo!
Zapraszamy na spotkania z szeroko pojętą kulturą i sztuką, warsztaty komputerowe oraz Akademię Zdrowego i Bezpiecznego Seniora

Akademia Zdrowego i Bezpiecznego Seniora to kolejna inicjatywa Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej skierowana do osób starszych. W kwietniu zapraszamy  wszystkich chętnych po raz pierwszy na zajęcia w Akademii Zdrowego i Bezpiecznego Seniora (szczegóły na plakacie).

BEZPŁATNE WARSZTATY KOMPUTEROWE
Warsztaty komputerowe są prowadzone przez bibliotekarzy – zajęcia raz w tygodniu – w czwartek – w grupach 10. osobowych.
W programie m.in.: formatowanie tekstu w edytorze tekstowym, wyszukiwanie informacji w sieci, komunikacja przez internet, prasa on line, etc.

KaKaKaeS – KLUB KONESERÓW KINA SENIORÓW

Klub Konesera Kina dla Seniorów – projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym mający na celu wspólne, miłe spędzanie czasu, spotkania z zaprzyjaźnioną grupą seniorów będącymi miłośnikami X Muzy, dyskusje i polemiki na temat wykorzystanych fragmentów filmów, poszerzanie zainteresowań i wiedzy o kulturze, możliwość podzielenia się refleksjami i własnymi wrażeniami. Spotkania raz w miesiącu – w czwartki o godz. 12:00 zgodnie z wcześniej wspólnie ustalonym terminarzem.

Klub Stałych Bywalców

 

Kreatywni aktywni – pokolenie 50+ w Bibliotece

Wykraczając poza tradycyjną rolę gromadzenia i udostępniania zbiorów, przyjazne, biblioteczne progi otwarte są na wszelką aktywność i twórczość artystyczną naszych użytkowników. Biblioteka chętnie gości seniorów, oferując im warunki do wymiany spostrzeżeń, pasji, wrażeń i doświadczeń. Tutaj można – w miłej atmosferze i bez stresu, za to przy kawce, herbatce i ciasteczku – opowiedzieć o interesującej książce, pochwalić się przepisem kulinarnym, przejrzeć interesujący album czy poradnik, usłyszeć co warto obejrzeć czy przeczytać, a także poszerzyć zainteresowania i wiedzę o szeroko pojętej kulturze i sztuce. W Klubie nawiązują się też nowe przyjaźnie lub odżywają stare! Spotkania odbywają się raz w miesiącu – w czwartki o godz. 12:00 – zgodnie z wcześniej wspólnie ustalonym terminarzem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

ZOBACZ TEŻ

Zapraszamy na kurs e-Senior!

Szanowni seniorzy! Zapraszamy na darmowy kurs e-Senior, na którym można poznać podstawy obsługi komputera i Internetu. Kurs rozpoczynamy 1 lutego, będziemy się spotykać przez...

Seniorzy XXI wieku po kursie komputerowym e-Senior w kłodzkiej bibliotece

    Kolejny kurs e - Senior przeprowadzony w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku zakończył się 29 czerwca 2017 roku. Odbywał się już po...
Skip to content