Opowieści z aromatem …

{gallery}2014plakatarom{/gallery}

Wszystko zależy od proporcji

OPOWIEŚCI Z AROMATEM

VII – IX 2014 wystawa w Wypożyczalni PiMBP

I to bez żartów. Rzeczywiście z najprawdziwszym aromatem. Już od samego progu kusi piękna woń ziół i przypraw. Okno wystawowe pełne książek spomiędzy których wyłaniają się suszone gałązki, woreczki z przyprawami. Króluje klasyka, teksty podróżnicze, wspomnieniowe, nie brakuje też poezji. No i całkiem lokalny kącik, ojciec Antoni Dudek, jego podróż sentymentalna – “Curriculum vitae” i wspomnienia o słynnej piekarni pana Marudy… Pamiętam ten zapach, już na moście od ul. Grottgera… zawsze musiałam skręcić po te gorące bułeczki. Już niepowtarzalny smak?! Jest też zbiór błyskotliwych felietonów Bogusława Deptuły, “Literatura od kuchni”. To intrygujące literackie menu sprawia, że trzeba sięgnąć od razu po teksty i “wyczytywać smaki”. A jest w czym wybierać – menu kryminalne, awangardowe, absurdalne, podróżne, najmłodsze, poetyckie, powieściowe, itp.

Kto by przypuszczał, że tyle zapachów, smaków, zabawy kryje się w książkach.?! A to z kolei nieodzowny element przywołujący wspomnienia. Jakie? Dzieciństwo, własne historie, przygody, podróże, spotkania, rozmowy, czytane książki kiedyś lub teraz. Pasje kulinarne. Właśnie, czytanie niech będzie inspiracją do gotowania i odwrotnie. Pamiątką z podróży wakacyjnej, dobrym wspomnieniem, opowieścią. Zabawą. A jaką?! Można ważyć i powarzyć. W ekspozycji bibliotecznej ukryta jest waga z gotową propozycją: Czytaj – Zważ – Dodaj jeszcze – Podaj innym – Sprawdź jak bardzo lubisz OPOWIEŚĆI Z AROMATEM. I do tego specjalna instrukcja – Jak je podać.

{gallery}2014aroma{/gallery}

Zainspiruj się i TWÓRZ z nami LITERACKIE MENU CZYTELNICZE. Opisz swoją przygodę. Zachęć przyjaciół. Specjalne karty na ulubiony przepis czekają w Wypożyczalni PiMBP.

PORADA:

Do potrawy koniecznie opowieść z aromatem, wtedy smakuje najlepiej.

CZYTAJ ze smakiem i dziel się. Pamiętaj o proporcjach!

Serdecznie polecam – Mariola Kowalcze

* Na kulinarnie i literacko zakręconych Dużych i Małych czekają niespodzianki – książki o zapachu mięty!

* Do inspiracji twórczej regał pobudzający wyobraźnię i apetyt – wszyskie książki do wypożyczenia do końca września!

{gallery}2014aromat{/gallery}