Panorama Kłodzka

W poniedziałkowe popołudnie 5 marca 2018 r. w Filii nr 1 „Pod Pegazem” odbyło się uroczyste odsłonięcie patchworku „Panorama Kłodzka” – autorstwa Lilli Kalety. Ponad 40 osób, które przybyły do biblioteki, z niecierpliwością czekało na ten moment.

Zebranych przywitała Klaudia Lutosławska – Nowak (zastępca dyrektora PiMBP w Kłodzku) przypomniała o działającym w Filii nr 1 „Pod Pegazem” klubie „Zręczne ręce”, z którego wywodzi się Lilla Kaleta. Następnie głos zabrała autorka, opowiedziała jak doszło do realizacji pomysłu – marzenia jej życia. Oficjalnego „odsłonięcia” dokonała „sierotka” Oliwia, która na spotkanie przyszła z babcią. Patchwork „Panorama Kłodzka” jest imponujący – 5 metrów długości i 1,60 metra wysokości. Robi wrażenie. Wykorzystane do jego wykonania zostały różne fragmenty garderoby, ścinki materiałów, różnokolorowe nici, które autorka otrzymała od znajomych. „Panorama Kłodzka” powstawała w Filii nr 1 „Pod Pegazem”. Praca nad nią trwała ponad dwa miesiące, po kilka godzin dziennie. Twórczyni za inspirację dziękowała Januszowi Lasce a za merytoryczne uwagi Bogdanowi Wieczorkowi (artyście plastykowi). Na spotkaniu jak zawsze, nie zabrakło domowego ciasta, dobrej kawy
i herbaty.

Wszyscy uczestnicy spotkani zostali też zaproszeni do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki „Pod Pegazem” oraz do udziału w zajęciach klubu „Zręczne ręce”. Zapraszamy też do współpracy wszystkich Czytelników z pasją, którzy chcą się nią podzielić z innymi. Patchwork „Panorama Kłodzka” można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biblioteki – Zapraszamy.

Jadwiga Rogalska