Pasje naszych Czytelników Jolanta Ubik

Wieczory z cyklu PASJE NASZYCH CZYTELNIKÓW, odbywające się od roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku, cieszą się dużą popularnością.

22 października młoda, piękna i utalentowana malarka i fotografka – Jolanta Ubik, była gościem Saloniku Prasowego. Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów i fotografiki artystycznej. Przez jedenaście lat pod wytrawnym okiem mistrza Bogdana Wieczorka, w Studiu Plastycznym najpierw KOK – u, potem KCKSIR – u poznawała tajniki wiedzy malarskiej. O swej drodze artystycznej mówi: Moja romantyczna dusza szuka wokół siebie piękna. Wszystko co mnie otacza widzę i interpretuję na swój wizjonerski sposób. Zapraszając nas do swojego świata, opowiadała także o tym, co poza malarstwem i fotografiką interesuje ją najbardziej. Inspiracją dla jej drogi twórczej jest turystyka górska. W czasie górskich wędrówek zapisuje w pamięci obrazy, które potem utrwala na papierze lub na płótnie. Podobnie jest z fotografią. Podglądając w kadrze aparatu cyfrowego przyrodę zapisuje momenty, których za chwilę nie będzie, znikną w swój naturalny sposób. Wyrażając w ten sposób swój zachwyt nad światem sprawia oglądającym wiele radości. Wystawę Jolanty Ubik zobaczyć można w naszej książnicy do 6 listopada. Wszystkich zainteresowanych twórczością artystyczną autorki serdecznie zapraszamy.(ACG)

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

{gallery}Ubik{/gallery}

{jcomments on}