Pasje Naszych Czytelników Maria Biłas

W cyklu „Pasje naszych czytelników” zapraszamy na spotkanie z Marią Biłas – nauczycielką, pedagogiem, animatorem kultury, Komesem Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego.

Spotkaniu towarzyszy prezentacja Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego 3 kwietnia (środa) 2013, godz.18.00 Salonik prasowy (Czytelnia Ogólna).

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na mianiaturkę aby powiększyć)

{gallery}Bilas{/gallery}

Średniowiecze w Bibliotece

Pasje naszych czytelników – spotkanie z Marią Biłas założycielką Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Przekraczając próg biblioteki w środę 3. kwietnia  znaleźliśmy się niespodziewanie w średniowieczu. Pośród szczęku zbroi słychać było słowa powitania kierowane do wchodzących od prześlicznych białogłów. Kłodzkie Bractwo Rycerskie tworzą ludzie w różnym wieku, którzy odtwarzają role mieszczańskie i rycerskie Ziemi Kłodzkiej czasów średniowiecza. Widowiskowe walki na długie miecze, turniej łuczniczy i biegi rycerskie, pokazy tańców oraz turniej bojowy można było zobaczyć na pokazie multimedialnym. Członkowie bractwa przybyli ubrani w stroje z epoki średniowiecza, uszyte z materiałów identycznych, jak te używane w 14 wieku. Odzież i dodatki w większości wykonane zostały własnoręcznie. To co czyni nasze życie atrakcyjnym i wartym zachwytu na każdym jego etapie, to nasze pasje, które realizujemy, a o których przepięknie opowiadała  Komes Maria Biłas.

{jcomments on}