Pasje Naszych Czytelników Stanisław Szczypka

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie

z cyklu „Pasje Naszych Czytelników” 12 września 2012r. godzina 18:00

Salonik Prasowy (Czytelnia Główna) wstęp wolny.

———————————————————————————————————

Pasjonujące spotkanie odbyło się 12. 09 .2012 w Saloniku Prasowym PiMBP w Kłodzku ze Stanisławem Szczypką artystą ludowym z Bożkowa. Pasje naszych czytelników to cykl spotkań z ludźmi utalentowanymi. Stanisław Szczypka jest autorem ponad 100 rzeźb i płaskorzeźb z drewna, laureatem licznych nagród, uczestnikiem wystaw indywidualnych i zbiorowych. Samouk dla którego rzeźbienie jest pasją i radością. W rzeźbach obecni są ludzie w swych codziennych sytuacjach, zwierzęta, rośliny i otaczająca przyroda. Postacie pracują, są rozbawione, zamyślone i pełne ruchu. W drewnie artysta uchwycił emocje, napięcie pomiędzy osobami, relacje między ludźmi i zwierzętami. Rzeźby przywiezione do biblioteki zachwyciły nas, gdyż każda z nich ma duszę. A były to : Nikifor, Zagłoba, Sabała, Szwejk, Józef Piłsudski, Muzykanci, Jezus na osiołku i Święta Rodzina.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturę aby powiększyć)

{gallery}Szczypka{/gallery}

{jcomments on}