Pierwsza biografia Anny Zelenay

Kłodzka poetka, inicjatorka niezapomnianych Wiosen Poetyckich doczekała się cennego opracowania swojej twórczości.

Na rynku wydawniczym pojawiła się właśnie biografia autorstwa Doroty Węgrzyn “Jak najdyskretniej oswoić śmierć. Życie i twórczość Anny Zelenay”, wydana przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe. Książka bardzo ważna, bo zbierająca w całość wszystkie wspomnienia, legendy, recenzje, wiersze. A bogactwo materiału ilustracyjnego i archiwalnego, szczegółowa bibliografia doskonale uzupełniają tekst. Autorka, kłodzka polonistka, od lat fascynuje się postacią Anny Zelenay.W przypadku kłodzkiej poetki – jak pisze Dorota Węgrzyn – udaje się łatwo obronić tezę, że biografia może stanowić wygodny klucz interpretacyjny twórczości. I do takiej lektury tej ważnej poezji zapraszam”. Natomiast Biblioteka zaprasza na wieczór autorski Doroty Węgrzyn w ramach cyklu “Spotkanie z Twórcą” – 11 grudnia 2013, godz. 18.00 Salonik Prasowy PiMBP.

Dodatkowe atrakcje:
· W WYPOŻYCZALNI I SALONIKU PRASOWYM WYSTAWY PROMUJĄCE KSIĄŻKĘ!

· MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU WYDAWNICTWA Z AUTOGRAFEM!

Serdecznie polecam.

Mariola Kowalcze