57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Po drugiej stronie książki…

mieszka wyobraźnia i teraz… wesołe Terapeutyczne Przedszkole Subrideo w Kłodzku. Nie wierzycie? Zobaczcie sami. Najlepiej zajrzeć na przedszkolny Facebook. Oto link do przygody w wypożyczalni biblioteki kłodzkiej z 13 maja i zabawny filmik z turbo przyśpieszeniem nagrany przez ich opiekunki: https://www.facebook.com/subrideo.klodzko/videos/678144373263918.

Akcja całkiem udana, grupa dzielna i bardzo lubiąca książki. Nasze spotkanie faktycznie rozpoczęło się przed drzwiami biblioteki, strzałki z tajemniczymi bilecikami poprowadziły naszych miłych gości do środka. A tam na drodze i po drodze stosy książek, by wprowadzić w klimat, odlotowy globus inspirujący do czytania, fajne naklejki. W programie ekspresowy kurs o bibliotece i film wyświetlony na tablecie „The Joy of Books”, o radości z książek, ich tajemniczym życiu nocnym w pewnej księgarni, gdy nikogo nie ma… Potem odkrywanie rymowanek z małymi pomocnikami. Kolejny punkt to oczywiście książkowe domino, hit tegorocznego święta bibliotek. Dla odmiany, bo każda lekcja musi mieć choć jedną niepowtarzalną atrakcję, dzieci i opiekunki otrzymały bilet do świata wyobraźni, który mieści się po drugiej stronie książki. Sam bilet to zbyt mało. Trzeba przejść przez otwór w wielkiej książce. Brawo! Udało się. Potem był czas na zabawne fotki z pozdrowieniami ze świata wyimaginowanego, wędrówkę po książkowych zakamarkach, słodycze i malowanki na drogę, wielka zakładka z adresem kłodzkiej biblioteki, by o nas pamiętać i podziękowanie za czytelnicze świętowanie Tygodnia Bibliotek.

Sówkom i Słoneczkom oraz ich miłym opiekunkom pięknie dziękuję za wspólną przygodę w świecie wyobraźni i po drugiej stronie książki oraz sympatyczne nagranie z lekcji. Zapraszam też do naszej fotorelacji. Czekamy na kolejną wizytę. Z przyjemnością dodam, że przedszkolaki z Subrideo często wpadają do biblioteki.

Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

Nikt nie woła…

Tuż przed wakacjami nakładem Wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy ukazała się książka „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk”. Jej autorzy: Lech Moliński (tekst) i...

Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto i jakie filmy kręcił w Kotlinie Kłodzkiej... - Jeśli chcecie poznać przyciągające filmowców zakamarki Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Barda oraz innych...
Skip to content