57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Po drugiej stronie książki…

mieszka wyobraźnia i teraz… wesołe Terapeutyczne Przedszkole Subrideo w Kłodzku. Nie wierzycie? Zobaczcie sami. Najlepiej zajrzeć na przedszkolny Facebook. Oto link do przygody w wypożyczalni biblioteki kłodzkiej z 13 maja i zabawny filmik z turbo przyśpieszeniem nagrany przez ich opiekunki: https://www.facebook.com/subrideo.klodzko/videos/678144373263918.

Akcja całkiem udana, grupa dzielna i bardzo lubiąca książki. Nasze spotkanie faktycznie rozpoczęło się przed drzwiami biblioteki, strzałki z tajemniczymi bilecikami poprowadziły naszych miłych gości do środka. A tam na drodze i po drodze stosy książek, by wprowadzić w klimat, odlotowy globus inspirujący do czytania, fajne naklejki. W programie ekspresowy kurs o bibliotece i film wyświetlony na tablecie „The Joy of Books”, o radości z książek, ich tajemniczym życiu nocnym w pewnej księgarni, gdy nikogo nie ma… Potem odkrywanie rymowanek z małymi pomocnikami. Kolejny punkt to oczywiście książkowe domino, hit tegorocznego święta bibliotek. Dla odmiany, bo każda lekcja musi mieć choć jedną niepowtarzalną atrakcję, dzieci i opiekunki otrzymały bilet do świata wyobraźni, który mieści się po drugiej stronie książki. Sam bilet to zbyt mało. Trzeba przejść przez otwór w wielkiej książce. Brawo! Udało się. Potem był czas na zabawne fotki z pozdrowieniami ze świata wyimaginowanego, wędrówkę po książkowych zakamarkach, słodycze i malowanki na drogę, wielka zakładka z adresem kłodzkiej biblioteki, by o nas pamiętać i podziękowanie za czytelnicze świętowanie Tygodnia Bibliotek.

Sówkom i Słoneczkom oraz ich miłym opiekunkom pięknie dziękuję za wspólną przygodę w świecie wyobraźni i po drugiej stronie książki oraz sympatyczne nagranie z lekcji. Zapraszam też do naszej fotorelacji. Czekamy na kolejną wizytę. Z przyjemnością dodam, że przedszkolaki z Subrideo często wpadają do biblioteki.

Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

„Po kłodzku”

Zbigniew Czyszczoń jest kłodzczaninem, nauczycielem i goprowcem-seniorem, a przy okazji autorem dwóch tomów opowiadań. Pierwszy zatytułowany „Labirynt” ukazał się jeszcze w ubiegłym wieku (1999),...

Magdalena Pośpiech promocja książki „Kartki z Kotliny. Przewodnik sentymentalny”

Magdalena Pośpiech (ur. 1960 r ) mieszka od wielu lat na ziemi kłodzkiej we wsi Kamieńczyk. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w...
Skip to content