57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

„Po kłodzku”

Zbigniew Czyszczoń jest kłodzczaninem, nauczycielem i goprowcem-seniorem, a przy okazji autorem dwóch tomów opowiadań. Pierwszy zatytułowany „Labirynt” ukazał się jeszcze w ubiegłym wieku (1999), najnowszy – „Pęknięty horyzont” – raptem kilka tegodni temu.

W Filii pod Pegazem w Kłodzku 9 maja 2023 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja im. Tomasza Morusa zorganizowały spotkanie promujące to najnowsze wydawnictwo.

Autor w rozmowie z Martą Zilbert opowiedział o swojej miłości do rodzinnego miasta, o zamiłowaniu do gór i sportu, o pierwszych licealnych próbach pisarskich pod okiem Salomei Koszutskiej, polonistki z Chrobrego, oraz uchylił nieco rąbka swojego pisarskiego warsztatu. Zdradził także, że jego ulubionym tekstem w tym tomie, jest opowiadanie pt. „Nadzieja” (zachęcamy do przeczytania całości, książka już niebawem będzie dostępna do wypożyczenia w kłodzkiej bibliotece). Można śmiało powiedzieć, że cała rozmowa odbyła się po kłodzku, czyli w języku tych, dla których Kłodzko i ziemia kłodzka są bliskie, ważne i budzą same dobre skojarzenia.

Publiczność przybyła tak licznie, że nie dla wszystkich wystarczyło miejsc siedzących. Zwyczajowo był też tort, ciasta i napoje oraz dużo ciekawych rozmów i niespodziewanych miłych spotkań.

A już 22 maja o godz. 17.00 również w Filii pod Pegazem w związku ze wznowieniem kłodzkich bajek o Glacelli, Fusi i Burym. odbędzie się promocja czwartego wydania (2×2007, 2016, 2023) „Tajemnicy Glacelli” i „Czarów Glacelli”, w której wezmą udział autorki Marta Zilbert i Łada Ponikowska oraz autorka ilustracji Renata Szpak.

ZOBACZ TEŻ

Magdalena Pośpiech promocja książki „Kartki z Kotliny. Przewodnik sentymentalny”

Magdalena Pośpiech (ur. 1960 r ) mieszka od wielu lat na ziemi kłodzkiej we wsi Kamieńczyk. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w...

Seniorzy „buszujący” w sieci w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku

W dniu dzisiejszym (04.05.2023) uczestnicy bezpłatnego kursu komputerowego otrzymali pamiątkowe certyfikaty, które wręczyła Klaudia Lutosławska-Nowak (z-ca dyrektora PiMBP). Certyfikaty potwierdzają zdobyte przez nich nowe...
Skip to content