Poćwicz pamięć w kłodzkiej bibliotece

Drodzy Państwo! Skarżycie się na problemy z pamięcią i koncentracją?
Nie pamiętacie, gdzie położyliście klucze czy okulary? Zaczynają was nudzić podobne do siebie krzyżówki w gazetach? Kłodzka biblioteka proponuje nowoczesną formę i zaprasza na gimnastykę umysłu i trening pamięci dla Seniorów.

Zajęcia będą miały charakter warsztatów komputerowych i prowadzone będą z wykorzystaniem trenujących pamięć programów multimedialnych i gier logicznych, przygotowanych specjalnie z myślą o Seniorach. Oprócz praktycznych ćwiczeń uczestnicy otrzymają także niezbędną dawkę wiedzy na temat funkcjonowania pamięci i zmian zachodzących w mózgu wraz z wiekiem.
Każda edycja to cykl 10 spotkań odbywających się raz w tygodniu w czwartki w Czytelni kłodzkiej biblioteki (w Ratuszu). Pierwsze spotkanie będzie stanowiło wprowadzenie i prezentację programu Akademia Umysłu Senior EDU, a pozostałe 9 – to efektywne treningi pamięci z wykorzystaniem komputerów. Bezpłatne zajęcia skierowane są do Seniorów, którzy posiadają podstawowe umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu oraz posiadają kartę biblioteczną PiMBP w Kłodzku (przypominamy, że kartę biblioteczną można wyrobić w Wypożyczalni oraz w Filiach za 1 zł).
Zapisy na Akademię Umysłu przyjmowane są od 29 marca 2018 r. w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku, a zajęcia rozpoczną się już 19 kwietnia.