Podróż z pisarką Katarzyną Ryrych

Po wakacjach kłodzka biblioteka kontynuuje projekt II Podróż z książką po ziemi kłodzkiej dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Jego ideą jest organizacja spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży w powiecie kłodzkim. Pierwszy cykl spotkań z Katarzyną Ryrych – autorką książek dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach, zaplanowany jest od 11 do 14 września 2018 r. Pisarka ukończyła filologię angielską na UJ, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Jest dwukrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jej powieść O Stephenie Hawkingu… otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities, Król został wyróżniony w konkursie Książka Roku 2015, a powieść Jasne dni, ciemne dni wyróżniona w konkursie Książka Roku IBBY 2017.