57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Popołudnie z Pegazem – fotografia i witrażownictwo

Kolejne spotkanie z cyklu “Popołudnie z Pegazem” odbyło się 19 stycznia
z Tomaszem Pućkowskim, który od 30 lat zawodowo jak i z pasji zajmuje

się witrażem. Jego prace można oglądać w wielu obiektach Ziemi Kłodzkiej, ale także poza granicami kraju (Holandia, USA). W Kłodzku wykonał liczne renowacje witraży m.in. w Sadzie Rejonowym, Starostwie Powiatowym, kościele i klasztorze oo. Franciszkanów. Tomasz Pućkowski zajmuje się również fotografią. Fotografuje od dzieciństwa a jego zdjęcia publikowane były w kalendarzach, albumach i czasopismach. Ulubione tematy to pejzaż i przyroda. Mieszka i pracuje w Droszkowie. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze a czytelnicy z zainteresowaniem, przy kawie i ciastkach, spędzili miło czas, zdobywając wiedzę o witrażownictwie – zapomnianym dziś zawodzie.