Projekt Fundacji Orange

Projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów przyciągnął do biblioteki na “Spotkania z pasjami” 11. czytelniczek.

Aktywizacja społeczna seniorów to główny cel tego projektu, a Filia nr 2  jest przyjazną przestrzenią, która umożliwia nawiązywanie nowych kontaktów i stwarza okazje do spotkań bibliotecznych. Pierwsze spotkanie online, które odbyło się 12. września z kucharzami – rodzeństwem Agnieszką i Maciejem Kręglickimi, zapoczątkowało cykl „Spotkań z pasjami”. W każde następne czwartki będziemy gościć na ekranie ciekawych ludzi z wykładami, aż do końca listopada. Przykładowe tematy to: profilaktyka zdrowia, rozrywka, pasje, relacje z młodszymi pokoleniami. Pierwsze spotkanie dotyczyło kulinariów i zdrowego odżywiania się. Nasi goście zaproponowali inne od zazwyczaj stosowanych sposobów wydawania przyjęć. Koreczki, tartinki czyli malutkie przekąski to hit naszych stołów. Niespotykane połączenia smaków i produktów, ciekawa kolorystyka, niewielki koszt bardzo spodobały się czytelniczkom skupionym wokół monitora. Punktem kulminacyjnym spotkania było zadawanie pytań na czacie, a bohaterowie spotkania odpowiadali na losowo wybrane pytania. Następne spotkanie 19. września z Krystyną Jandą. Zapraszamy na godz. 11.00 do Filii nr 2 na ul. Wyszyńskiego.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

{gallery}Fund{/gallery}

{jcomments on}