PRZEDPOŁUDNIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RYRYCH

W ramach realizowanego przez kłodzką bibliotekę projektu „II Podróże z książką po Ziemi Kłodzkiej” 11 września w Filii dla Dzieci PiMBP gościła Katarzyna Ryrych, autorka ponad 30 poczytnych książek dla młodzieży.
Katarzyna Ryrych zawodowo pisaniem zajmuje się od 10 lat. W swoim dorobku ma książki głównie dla nastoletniego czytelnika, ale tworzy również dla dorosłych. Autorka na spotkaniu w Kłodzku na początku opowiedziała dzieciom, jak wygląda proces tworzenia książki od jej napisania do wydania przez wydawnictwo, a później zaprezentowała kilka swoich powieści, m. in. Koniec świata nr 13, Bajdy Bajbary, Król, Wyspa mojej siostry, zachęcając młodych czytelników do ich przeczytania. Na koniec dzieci mogły zadać autorce dowolne pytanie dotyczące jej twórczości oraz zdobyć pamiątkowy autograf na specjalnie przygotowanych na to spotkanie zakładkach.
Przedpołudnia autorskie z Katarzyną Ryrych odbyły się już w Wojborzu i Kłodzku, a przed nami jeszcze spotkania w Ludwikowicach, Ścinawce Średniej, Lądku-Zdroju, Stroniu Śląskim, Dusznikach-Zdroju i w Kudowie-Zdroju. Projekt „II Podróże z książką po Ziemi Kłodzkiej” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.