57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Przedszkolaki odwiedzają Filię pod Pegazem

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W tym miesiącu Filię pod Pegazem odwiedzają grupy przedszkolaków.  To najlepszy moment na na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
22 kwietnia br. przyszła grupa maluchów z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Slużebniczek N.M.P. w Kłodzku. 27 kwietnia odwiedziła bibliotekę grupa Świetliki” z przedszkola „Promyczek”, a 28 kwietnia zawitały „Motylki” i „Biedronki” z „Akademii Przedszkolaka”.
Maluchy zapoznały się z nowym dla nich miejscem, dla większości z nich, była to pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas spotkania, przedszkolaki „zwiedzały” księgozbiór biblioteczny, dowiedziały się jak ułożone są książki na półkach. Z wielkim zainteresowaniem wybierały samodzielnie bajeczki, wymieniały się spostrzeżeniami, odkładały je na miejsce. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które mogły same wybierać. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady korzystania z biblioteki, sposobie zapisania. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Nie mogło obyć się bez głośnego czytania. W zależności od grupy przedszkolaki wysłuchały przygód żółwia Franklina i jego przygód w bibliotece – Jenning Sharon, jak i ciekawych historii koszmarnego Karolka - Simon Francesci, rysowały postacie z bajek, poznały wiersz „Skargi książki” autorstwa Jana Huszczy.