57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Przedszkolaki odwiedzają Filię pod Pegazem

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W tym miesiącu Filię pod Pegazem odwiedzają grupy przedszkolaków.  To najlepszy moment na na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
22 kwietnia br. przyszła grupa maluchów z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Slużebniczek N.M.P. w Kłodzku. 27 kwietnia odwiedziła bibliotekę grupa Świetliki” z przedszkola „Promyczek”, a 28 kwietnia zawitały „Motylki” i „Biedronki” z „Akademii Przedszkolaka”.
Maluchy zapoznały się z nowym dla nich miejscem, dla większości z nich, była to pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas spotkania, przedszkolaki „zwiedzały” księgozbiór biblioteczny, dowiedziały się jak ułożone są książki na półkach. Z wielkim zainteresowaniem wybierały samodzielnie bajeczki, wymieniały się spostrzeżeniami, odkładały je na miejsce. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które mogły same wybierać. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady korzystania z biblioteki, sposobie zapisania. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Nie mogło obyć się bez głośnego czytania. W zależności od grupy przedszkolaki wysłuchały przygód żółwia Franklina i jego przygód w bibliotece – Jenning Sharon, jak i ciekawych historii koszmarnego Karolka - Simon Francesci, rysowały postacie z bajek, poznały wiersz „Skargi książki” autorstwa Jana Huszczy.

ZOBACZ TEŻ

O naturze w naturze

Sierpniowe spotkanie kłodzkiego Dygresyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 18 sierpnia 2022 roku w ogródku naszej Klubowiczki Małgorzaty a poświęcone było tematowi: człowiek i...

Robótkowo pod Pegazem

Od 23 do 26 sierpnia od godz. 10.00 do 12.00 zapraszamy na naukę robótek ręcznych (szydełko, druty, wyszywanie) dla dzieci do Filii Nr...
Skip to content