“Było bardzo ciekawie…”

Skoro szóstale z Zespołu Szkół Integracyjnych w Kłodzku i panie opiekunki – Dorota Gasińska i Anna Grzywacz tak twierdzą, to na pewno tak było.

Biblioteka pozna w całości i nawet od “kuchni”. Zakamarki, zakątki, tajemnicze przejścia, kulturalna szafa nie są już tajemnicą. Wszystkie działy zwiedzone. Historia kłodzkiej książnicy poznana. Świat książek otwarty dla miłych gości. Wiadomo jak do nas trafić i jak zostać czytelnikiem (czytelniczką). Niektórzy już są i bardzo dużo czytają. Zresztą cała grupa bardzo wyedukowana i oczytana. Mały test biblioteczny zdany pomyślnie na 6 z plusem. Miła zabawa i rozmowa. Opowieści o ulubionych książkach. Trochę niespodzianek w prezencie. Zakładki, by wygodniej się czytało Na pamiątkę piękny biblioteczny ekslibris zaprojektowany przez znanego artystę – Zbigniewa Janotę. Na drogę jubileuszowa gazeta PiMBP. Na wszelki wypadek, gdyby zabrakło pomysłu na lekturę, “Lista 68 najważniejszych książek” wybranych przez kłodzkich czytelników. A na osłodę w pochmurny marcowy dzień najprawdzisza czekolada, wyrób pierwszej świeżości w pakiecie przy zwiedzaniu wystawy “Reglamentowana codzienność. PRL bez skarg i zażaleń”.

Kto nie wierzy, może się sam przekonać. Zapraszam nie tylko na kolejne lekcje biblioteczne, ale do kłodzkiej Książnicy i czytania.

Mariola Kowalcze

{gallery}/Wystawka/prl/szint{/gallery}