O tym jak Julian Tuwim został poetą

Wiersze dla dzieci, „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” i frazeologia.

Kochany tatuś,Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach, Słoń na hulajnodze, A w moim domu ciepło, cieplutko, Byk jak byk, Brzdące na łące, Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki, dodam od siebie: łamiące języki, i oczywiście, Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą , to tyko nieliczne tytuły książek autorstwa Agnieszki Frączek – doktora habilitowanego językoznawstwa, germanistki i leksykografa, którą gościliśmy 12.06.2013 w Filii dla Dzieci naszej Biblioteki. Publiczność, której była już znana wcześniej jej twórczość – pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Unii Europejskiej – przyjęła pisarkę gromkimi brawami. Mini wykład z frazeologii i opowieści o dzieciństwie Juliana Tuwima, wysłuchano z dużym zainteresowaniem. A o tym, że było naprawdę ciekawie, świadczy fakt, iż po pewnym czasie dzieci same tworzyły frazeologizmy, mając przy tym świetną zabawę. Podpisując swoje książki autorka przyrzekła, że do nas wróci. Myślę, że obietnicy dotrzyma. (ACG) Spotkanie z autorką było realizowane w ramach projektu „Mamo, Tato zapisz mnie do Biblioteki” i zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu : Promocja literatury i czytelnictwa.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

{gallery}Fraczak{/gallery}

{jcomments on}