57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Regał w przyjaznych barwach – zaproszenie do biblioteki

Книжкова шафа в дружніх кольорах – запрошення до бібліотеки

Kolorowanki, kredki, trochę książek i zabawek – to wszystko można znaleźć na dość osobliwym regale w wypożyczalni kłodzkiej biblioteki w kąciku dla dzieci. Dominują kolory wschodnich przyjaciół, którzy szukają u nas schronienia w nieludzkim czasie. Chcemy zintegrować naszą społeczność i pomóc przetrwać…


Regał przygotowany metodą „zrób to sam” – szybko, prosto i bezkosztowo zmienił kolor na niebieski. Na nim oczywiście żółte dodatki. Pakiety rysunków przygotowanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry w wersji polsko-ukraińskiej (do darmowego pobrania). Do tego kilka odpowiednich tytułów, by próbować marzyć: „Drzewo życzeń” lub jak kto woli „Lody we wszystkich smakach”. Dwie serie – o Ulicy Czereśniowej i niesamowitym mieście Mamoko. Rozweseli też urocza „Malutka Czarownica”, „Latający detektyw” albo przyjazna „Babcia na jabłoni” w edycji „Mistrzowie ilustracji”. Książki są do wypożyczenia do domu lub przeglądania na miejscu. Tytuły są bardzo znane, może były wydawane też w Ukrainie.

Niestety nie posiadamy w zbiorach wydawnictw w wersji ukraińskiej. Zachęcamy do darowania książek w oryginale. Mamy nadzieję, że w naszej bibliotece powstanie choć jedna półka z literaturą w języku ukraińskim.

Zapraszamy serdecznie dzieci i dorosłych, przyjaciół z Ukrainy do wypożyczalni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Chrobrego 1 w Kłodzku, w samym centrum miasta.

Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

Skip to content