ROZSMAKUJ SIĘ W LITERATURZE

W ramach XVII Tygodnia Bibliotek – ZASMAKUJ W BIBLIOTECE rozpoczynamy cykl: ROZSMAKUJ SIĘ W LITERATURZE, w którym będziemy prezentować wątki kulinarne w prozie zaprzyjaźnionych z biblioteką autorów. Dziś prezentujemy fragmenty dwóch książek autorstwa
Agnieszki Urbańskiej „Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka” oraz „Na pomoc, Patycjo!”.
Agnieszka Urbańska-autorka książek dla dzieci, absolwentka filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych z doświadczeniem w dydaktyce akademickiej – zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Uniwersytet Wrocławski). Rozprawa literaturoznawcza opublikowana w wydawnictwie Adam Marszałek. Napisała między innymi Czarownicę w wielkim mieście, Kowboju, witaj w Zdroju!, Misję szympansa Klemensa, Nasze prosię gra na nosie, O krześle, które dało nogę, Opowieści z Kapciuchowa, Taki kot pomaluje każdy płot. Jej książkowe publikacje to efekty współpracy z wydawnictwami Alegoria, Literatura, Skrzat. Pozycja Na ratunek, Patycjo! ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada. Pisze dla czasopisma „Świerszczyk”. Bajki, opowiadania i szkice o literaturze dziecięcej publikowała na łamach portalu Qlturka.
Bez wymyślania, fantazjowania, opowiadania historii dłuższych i krótszych już nie wyobraża sobie codzienności. Gdy nie pisze i nie zmyśla, buszuje po sklepikach, targach, bazarach, poszukując oryginalnych naszyjników i ładnych drobiazgów.