ROZSMAKUJ SIĘ W LITERATURZE

Marta Zilbert i Łada Ponikowska to autorki popularnych regionalnych bajek dla dzieci o przygodach kłodzkiej czarodziejki Glacellli i jej dzieci: Fusi i Burego. Dotychczas cykl tworzą powieści: „Tajemnica Glacelli”(2007), „Czary Glacelli” (2007), „Księga Pikotki” (2008) i „Labirynt Konwalii” (2010). Obie autorki pracowały w Centrum Edukacji Kulturalnej w Kłodzku i Kłodzkim Ośrodku Kultury, współpracowały przy tworzeniu „Encyklopedii Ziemi Kłodzkiej” oraz publikowały (i publikują) artykuły dot. regionu w prasie lokalnej. Marta Zilbert jest dyrektorem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku; Łada Ponikowska – kierownikiem Referatu Promocji Starostwa Powiatowego w Kłodzku.