Seniorzy XXI wieku po kursie komputerowym e-Senior w kłodzkiej bibliotece

Kolejny kurs e – Senior przeprowadzony w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku zakończył się 29 czerwca 2017 roku. Odbywał się już po raz 22 i wzięło w nim udział 16 osób.

Bezpłatne zajęcia o nazwie „e-Senior” są realizowane w naszej bibliotece od 2011 roku. Do dnia dzisiejszego ukończyło je ponad 500 osób. W kursie mogą wziąć udział seniorzy zainteresowani nabyciem podstawowej wiedzy dotyczącej obsługi komputera. Na koniec kursu uczestnicy otrzymują pamiątkowe certyfikaty. Dzięki tym zajęciom potrafią obsługiwać Skype, portale społecznościowe, komunikatory i nabywają wiele innych umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w świecie nowoczesnych technologii.

Uroczyste wręczenie certyfikatów miało miejsce w Czytelni Ogólnej naszej Biblioteki. Kolejni Seniorzy dołączyli w dniu dzisiejszym do grona „dyplomowanych komputerowców”. Zajęcia prowadziły Panie: Bożena Lebiedź i Elżbieta Lipska.
Gratulujemy i zapraszamy następne chętne osoby – ”ruszamy” po wakacjach!!!!!