Spotkania autorskie w ramach cyklu II Podróże z książką po Ziemi Kłodzkiej.

Dzięki dofinansowaniu projektu kłodzkiej biblioteki przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z Funduszu Promocji Kultury) w październiku przyjadą do nas następujący autorzy: Ewą Nowak (3 października), Mariusz Urbanek (10 października) oraz ilustrator Przemysław Liput. Odwiedzą kłodzką bibliotekę i biblioteki na terenie powiatu kłodzkiego w spotkaniach zorganizowanych dla dzieci i młodzieży. Pierwsza autorka Ewa Nowak to pedagog terapeuta, publicystka. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów. Kolejny pisarz Mariusz Urbanek jest wrocławskim dziennikarzem i autorem niezwykle interesujących biografii wybitnych Polaków (m. in. Brzechwy, Makuszyńskiego, Wieniawy-Długoszowskiego, Nowaka-Jeziorańskiego), fenomenalnej książki o lwowskiej szkole matematycznej zatytułowanej „Genialni”, a także wydanych niedawno „Baśni Dolnego Śląska”. Przemysław Liput jest autorem ilustracji do książek: Rok w przedszkolu, Jano i Wito w domu, filmu animowanego Doktor Marazm nagrodzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju, VHS/ Moduły walki, wielu animowanych spotów reklamowych. Pracował dla instytucji i  wydawnictw, takich jak: Nasza Księgarnia, Ładne Halo, w Mamania oraz Muzeum Powstania Warszawskiego i Unicef. Od 2011 prowadzi zajęcia z animacji i multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w  Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo.