Spotkanie z Dariuszem Ściepuro

Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów -spotkanie z Dariuszem Ściepuro

Kłodzka Biblioteka zaprasza 6 kwietnia 2016 r., o godz.18:00 do Saloniku Prasowego, na spotkanie z cyklu W 80. spotkań dookoła świata.

Naszym gościem będzie Dariusz Ściepuro, który jest autorem książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”. Mieszkający w Ponikwie, anglista w 2010 roku zetknął się z siostrami ze zgromadzenia Cristo Misionero Orante w Ekawdorze. Zgromadzenie znajduje się w miejscowości Oyacoto, 50 km na północ od stolicy Ekwadoru, Quito. Siostry pracują na rzecz najuboższej lokalnej społeczności, prowadząc przedszkole i szkołę. Dariusz Ściepuro dwukrotnie w 2012 i 2013 roku odwiedzał razem z rodziną i przyjaciółmi zgromadzenie Cristo Misionero Orante.
I jak sam mówi: “…będąc pod ogromnym wrażeniem wiary misjonarek potwierdzonej codziennym życiem, w październiku 2011 roku założyliśmy Katolickie Stowarzyszenie Charytatywno-Misyjne im. Sary-Gabrieli Ściepuro. Nasza działalność charytatywna ma za zadanie przede wszystkim wspierać misję w Oyacoto.” Na spotkaniu będzie można kupić książkę „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”. Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczane są na działalność Stowarzyszenia.