Spotkanie z Twórcą- Joanna Bator

W marcu gościem kłodzkiej biblioteki będzie Joanna Bator – pochodząca z Wałbrzycha pisarka, publicystka, nauczycielka akademicka.

Autorka prac naukowych, esejów, książek: Piaskowa Góra, Chmurdalia, Japoński wachlarz, Powroty, Ciemno, prawie noc, (za tę powieść autorka otrzymała Nagrodę Literacką Nike w 2013 roku), Rekin z parku Yoyogi, Wyspa Łza, Rok królika.

Publikowała w Gazecie Wyborczej, Twórczości, Czasie Kultury, Tygodniku Powszechnym, Kulturze i społeczeństwie. W magazynach National Geographic i Voyage pisze o swoich podróżach. Za książkę Japoński wachlarz (2004), która jest zbiorem zapisków z kilkuletniego pobytu autorki w Japonii, otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak, przyznawaną najlepszej antropologicznej pozycji roku oraz poznańską Nagrodę Wydawców. Akcja wydanej w 2016 roku książki Rok królika toczy się w niedalekich Ząbkowicach Śląskich.

Joanna Bator jest pierwszym autorem, który przyjedzie do Kłodzka dzięki uzyskanej dotacji
z programu Partnerstwo dla książki 2017 – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Podróże z książką po ziemi kłodzkiej. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków ziemi kłodzkiej, na którą ze względu na odległości autorzy niechętnie przyjeżdżają.
Zapraszamy 22 marca 2017 roku o godz. 18:00 do Saloniku Prasowego kłodzkiej Biblioteki.