Święto książki z burmistrzem w Filii dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci jest obchodzony co roku 2 kwietnia – w dzień urodzin J. Ch. Andersena. Święto ma na celu przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do czytania książek. Z tej okazji zaproszenie do biblioteki do wspólnego czytania przyjął Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, który w Filii dla Dzieci spotkał się z przedszkolakami z Przedszkola Nr 4 w Kłodzku. Pan burmistrz przeczytał dzieciom fragmenty książki o Amelii Bedelii oraz o kocie Herbercie, który mieszkał w bibliotece. Później cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, które były ciekawe, co burmistrz czytał, kiedy był mały, czy grał w gry komputerowe i czy był grzeczny. A na zakończenie był słodki poczęstunek. Przedszkolaki nie tylko miały okazję spotkać się i porozmawiać z burmistrzem miasta, ale też odwiedziły bibliotekę i przekonały się, jak wiele wspaniałych książek czeka, żeby poznać zawarte w nich historie.