Święty Mikołaj i moc czytania

Szukasz dobrych książek na długie zimowe wieczory?! Dla siebie lub przyjaciół? Znów trafia się okazja, by uzupełnić swoją półkę. Zapraszamy do wypożyczalni kłodzkiej biblioteki. Ulubiony patron dzieci i dorosłych zostawił w darze naszym czytelnikom mnóstwa ciekawych lektur. Niesamowity ten Mikołaj, lubi czytać i chce swoją pasją dzielić się z nami. Jego pomocnik, zakręcony pozytywnie elf biblioteczny, spisał się wybornie. Wszystkie książki, na specjalne życzenie świętego elegancko zapakował, przewiązał kolorową wstążką i dołączył plakietkę promującą czytanie. Zgrabne choinkowe paczki zdobią teraz regały, czekają na chętnych. Podarunki dla najmłodszych są nawet w nowoczesnym autobusie z instalacją świetlną i szyszkową. Zabawa trwa od 6 grudnia do ostatniej książki w godzinach otwarcia wypożyczalni z pandemicznym obostrzeniem. W zastępstwie czerwonych czapek mile widziane są maski zakrywające nos i usta.

A w grudniowy nastrój wprowadzają nietypowe świąteczne ozdoby zawieszone na ścianach. Zamiast świecidełek polecamy… książkowe eko paczki z dodatkiem szyszkowym i zaproszeniem do świątecznej lektury.

Czy można sobie wyobrazić Mikołajki bez prezentów?! Raczej trudno. Ten wyjątkowy dzień z wielowiekową tradycją przypominającą hojnego biskupa zawsze zaskakuje. U nas każda paczka jest niespodzianką. Wybieramy na chybił trafił, bez otwierania i zaglądania do środka. Taki zabawny świąteczny chochlik wspierający akcję czytania z grudniowym „podaj dalej” lub uzupełnianiem własnej biblioteczki. Zapraszamy serdecznie i miłej lektury.

Mariola Kowalcze