Sylwia Winnik – na straży pamięci 108. Spotkanie z Twórcą

Spotkanie z Sylwią Winnik, 4 kwietnia 2018 r., autorką książki „Dziewczęta z Auschwitz”, mimo trudnego tematu poruszanego w książce upłynęło w miłej atmosferze. To duża zasługa autorki, bardzo wrażliwej otwartej osoby, której zaangażowanie i elokwencja oczarowało i poruszyło publiczność. Podczas interesującej rozmowy, którą poprowadziła Klaudia Lutosławska-Nowak, usłyszeliśmy o pierwszych próbach pisarskich, blogu literackim Czas na książki. Dowiedzieliśmy się, że praca nad książką trwała 3 lata i jak ciekawe były spotkania z opisanymi bohaterkami.

„W książce przede wszystkim chciałam ukazać emocje, jakie towarzyszyły kobietom podczas pobytu
w obozie. Oczywiście w literaturze znajdziemy też autentyczne historie, fakty czy daty, ale to emocje towarzyszące bohaterkom wywarły na mnie największe wrażenie i na nie chciałam zwrócić uwagę…”
-mówi autorka.

„Dziewczęta z Auschwitz” to pierwsza książka Sylwii Winnik. Bardzo się cieszymy, że spotkała się
z dużym zainteresowaniem zarówno czytelników jak i mediów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną właśnie powstającą książkę.

„..Historie, które znajdą się w mojej drugiej książce, nie zostały jeszcze nigdy przez nikogo opublikowane – zapowiada autorka.

Książka znajduje się w zbiorach naszej biblioteki i bardzo ją polecamy.