Tak oto rozpoczyna się nowa kłodzka bajka:

Dawid, pewien chłopczyk, spotkał po drodze…

Udało się. Mimo deszczu zebrała się fantastyczna ekipa Małych , Większych i Dorosłych. Oczywiście, Integracyjna, bo to dobrze wychowane dzieciaki przyszły przed czasem… ponad pół godziny. Dzięki temu mieliśmy chwilę na miłe pogaduszki o bajkach z dzieciństwa. Tych ulubionych czytanych lub wymyślanych przez rodziców i dziadków.

Bajki towarzyszyły mi od zawsze:) – wesoło stwierdza Julka i snuje wspomnienia. Przyłączają się chętnie pozostali. Czekamy, cierpliwie lub nie, na 12. Umowa, to umowa! Przychodzi jeszcze pani Grażyna z wnuczką Leną z zerówkowej Szóstki. Zegar nastawiony na 12 w końcu dzwoni. Zaczynamy. Najpierw kurs całkiem ekspresowy – Bajka? A co to takiego?! Padają same poprawne odpowiedzi, trzeba je napisać na specjalnych kartach – Jestem kreatywny! Piszę BAJKĘ! Potem powiesić i wymienić na torebkę z nagrodami. Tam cukierki bajkowobiblioteczne i zupełna nowość – 5×3 na 53. Dni Kłodzka, czyli BONUS BIBLIOTECZNY. Niektórzy wygrali kilka. Gratulacje!

Zaczynamy pisanie. Rozwijamy zwój. I tu miłe zaskoczenie. Ekipa już wie, już pisze. Lena zaczyna rysować. Czytelnicy ciekawie spoglądają, sekundują, czasem dodają fragment lub poprawiają błędy. Nie było ich dużo, bo jak wspominałam, to bardzo porządna ekipa. Krótkie narady i dalsza praca. Wesoło, gwarnie. A co mi tam, porysuję trochę – pani Ewa rzuca torbę i rysuję wielką księżniczkę. Krótka przerwa na herbatę, bo to taka tradycja

w Wypożyczalni, cukierki na dobrą energię i wenę twórczą. Podziałało. Dalej tworzą. Na koniec wielkie autoportrety bajkopisarzy, stopka prawie wydawnicza i tytuł “BAJKA NA MIARĘ”. Dzieło gotowe – 25 metrów wspólnego tekstu i pięknych rysunków w 3 godziny. Tak trzymać! Każdy otrzymał zasłużony CERTYFIKAT KŁODZKIEGO BAJKOPISARZA. Nie ma to jak dobra zabawa! A kto nie był, niech żałuje:)

Babci Grażynie z wnuczką Leną,

Szóstalom i Paniom opiekunkom z Zespołu Szkół Integracyjnych,

Wszystkim Kłodzkim Bajkopisarzom i Czytelnikom,

którzy nam pieknie sekundowali

serdecznie dziękuję. I do następnego razu – Mariola Kowalcze, koordynator projektu.

A dla sympatycznych kłodzkich pisarzy i ciekawskich fotorelacja z kreatywnego bajkowania w Wypożyczalni. Przez cały czerwiec!

{gallery}2014bajkawar{/gallery}

“BAJKA NA MIARĘ” na stronie www.biblioteka.klodzko.pl

Bajkowy zwój można podziwiać na zdjęciach:

{gallery}2014bajkazwoj{/gallery}

A tu strona tytułowa naszej kłodzkiej bajki oraz jej treść:

{gallery}2014baa{/gallery}