Telegram od Świętego Mikołaja

To wcale nie „baje baju–baju“, świat co roku zaludnia się od Mikołajów. A do nas przysłał specjalnie telegram. Możecie wierzyć lub nie. Oto treść:

Lubisz czytać? STOP Wiecie kim byłem, zanim zostałem świętym? STOP To przyjdź koniecznie do biblioteki w kłodzkim ratuszu. STOP Zaproś przyjaciół. Wpadnę tam 6 grudnia. STOP Zostawię mnóstwo niespodzianek. STOP Rozglądaj się w wypożyczalni. STOP Zapytaj Misia o ŚWIĘTA. STOP Szukaj nietypowej choinki. Odwieś książki i czytaaaj!!! STOP To podziękowanie za ubiegłoroczną zabawę i CHOINKOWE WSPOMINKI. STOP Do zobaczenia za rok!!! Pogadamy o lekturach 🙂 STOP

Święty Mikołaj

Ho ho ho! Warto posłuchać rady św. Mikołaja i czytać. Zapraszamy serdecznie. Jak się bawić, to się bawić. Wesel się z nami, pokłoń się pięknie świętemu i złóż życzenia, w końcu to jego wielki Dzień. Przy wejściu do wypożyczalni specjalny punkt pocztowy dla św. Mikołaja. Jak rozpoznać? To olbrzymie ostemplowane świąteczne pudła z niespodziankami (6 grudnia na pewno będą rozpakowane). A w styczniu nasz ulubiony patron zabierze puste kartony razem z korespondencją.

Oprócz prezentów książkowych polecamy mini wystawę z serii Biblioteczka Misia i sporo ciekawostek. Przy okazji niebanalna ekspresowa edukacja świąteczna. Wiecie, kto wymyślił choinki? Co ma wspólnego kogut z Wigilią? Czy opłatek zawsze był biały? Ile kolęd jest na świecie? Czy koza może być świątecznym gościem? Czy na choince mogą wyrosnąć jabłka? Dlaczego wieszano choinki do góry nogami? I wiele innych ciekawostek. Każdą wybraną historyjkę można przygarnąć. Trzeba tylko odwiedzić nas 6 grudnia.

Czekamy 🙂