57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Tropem misia i jego kumpli

Każdy dom ma swoich mieszkańców. W wypożyczalni kłodzkiej biblioteki zaroiło się od maskotek, futrzaków, drewnianych zabawek, które wyłaniają się z książek, by rekomendować wesołe opowieści. Tacy osobliwi przewodnicy po literaturze dla najmłodszych. Ostatnio zagościł u nas przemiły pluszowy niedźwiadek, który śpi w łóżeczku przykryty… książkami.

Wszyscy wiemy, że miś od stu dwudziestu lat jest najmilszym przyjacielem dzieci i niezawodną przytulanką przy zasypianiu. Nasz uwielbia zabawę i przede wszystkim czytanie. Warto przygotować się na urodziny sympatycznego pluszaka. Na dzieci czeka pakiet malowanek i wesołe rymowanki zachęcające do książkowych atrakcji. Pod łóżeczkiem schowane są książeczki. Obok misiowy świat na półkach oraz najpiękniejsze dobranocki, które poleca kultowy Piaskowy Dziadek, bohater dawnej niemieckiej animowanej bajki na dobranoc.

Zachęcamy serdecznie i zapraszamy dzieci z rodzicami na wspólną misiową przygodę. Wystarczy tylko w listopadzie odwiedzić bibliotekę, wytropić misia i jego kumpli, wybrać książkę oraz obrazek do pokolorowania, przybić łapkę. Nawet zabrać na pamiątkę. Tylko „Cicho, cicho sza… Misiek musi spać”. Dobrej zabawy.

ZOBACZ TEŻ

„Po kłodzku”

Zbigniew Czyszczoń jest kłodzczaninem, nauczycielem i goprowcem-seniorem, a przy okazji autorem dwóch tomów opowiadań. Pierwszy zatytułowany „Labirynt” ukazał się jeszcze w ubiegłym wieku (1999),...

Magdalena Pośpiech promocja książki „Kartki z Kotliny. Przewodnik sentymentalny”

Magdalena Pośpiech (ur. 1960 r ) mieszka od wielu lat na ziemi kłodzkiej we wsi Kamieńczyk. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w...
Skip to content