Tydzień Bibliotek 2015 – wybieram Bibliotekę

{gallery}2015tydzienbibl{/gallery}

Po raz dwunasty kłodzka Biblioteka włącza się w organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja 2015 r., Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2015 odbywa się pod hasłem: Wybieram bibliotekę. Kłodzki program obchodów rozpocznie się 8 maja br. w Filii dla Dzieci spektaklem dla przedszkolaków pt.: Król Popiel, następnie zapraszamy na Kiermasz książki przeczytanej do Galerii Twierdza. Od godziny 14 do 18 będzie można w głównym pasażu Galerii kupić za 2 złote pełnowartościowe książki, które trafiły do Biblioteki jako dary czytelników. Od 8 do 15 maja prowadzimy akcję promująca czytelnictwo dla przedszkolaków w Filii nr 1 po Pegazem pt.: Co kryją biblioteczne półki, a w Filii dla Dzieci pt.: Biblioteka od kuchni. 12 maja Filia dla Dzieci zaprasza rodziny z dziećmi do projektu Czytaj z Mamą, czytaj z Tatą. 14 maja w Saloniku Prasowym w ramach imprezy Biblioteka Wspomnień odbędzie się spotkanie kłodzkich bibliotekarzy, na którym będziemy wspominać miniony czas i rozmawiać o przyszłości zwłaszcza, że czeka nas w tym roku Jubileusz 70-lecia kłodzkiej Książnicy.