Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2013 roku

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2013 r. Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych. Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach.

Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd. W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy od 6-11 maja

Do Filii nr 1 – „Tajemnice Bibliotecznych półek” – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Do Filii nr 2 – „Okolice książki” – warsztaty plastyczne

Filii dla Dzieci – „Mamo, Tato zapisz mnie do Biblioteki” – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Biblioteki Głównej– „Biblioteka od kuchni”- – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów

8 maja, godz. 18.00 (Salonik Prasowy) Spotkanie autorskie w ramach DKK

Rozkład jazdy – 20 lat literatury Dolnego Śląska po 1989 roku spotkanie z autorami Jackiem Bierutem, Grzegorzem Czekańskim, Karolem Maliszewskim.

9 maja, godz.10.00-12.00 – Papierowe Fantazje – warsztaty czerpania papieru dla dzieci i seniorów- Prowadzone przez pracowników Muzeum Papiernictwa w Dusznikach  Zdroju.

11 maja, godz. 10.00-13.00 – Kiermasz książki przeczytanej przed Biblioteką.

Inauguracja projektu 68! KSIĄŻKI, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆ Lektury Czytelników na LXVIII jubileusz kłodzkiej Książnicy – proponujemy utworzenie listy najważniejszych lektur według naszych Czytelników. Przewidujemy niespodzianki i nagrody dla tych, którzy najciekawiej uzasadnią swój wybór. Wspólna lista obowiązkowych lektur zostanie ogłoszona we wrześniu br. na LXVIII jubileusz Biblioteki. Uwieńczeniem projektu będzie też wystawa książek. Szczegółowy regulamin można znaleźć na www.biblioteka.klodzko.pl i w Wypożyczalni PiMBP.

{jcomments on}