Tydzień bibliotek 2021 „Znajdziesz mnie w bibliotece” w kłodzkiej bibliotece.

dav

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, czyli święto wszystkich osób związanych z biblioteką, obchodzony jest 8 maja 2021 r. Tego dnia rozpoczyna się XVIII Tydzień Bibliotek – akcja promująca książkę i czytelnictwo, organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Autorką hasła jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP, która tak je rozumie: „Hasło promujące Tydzień Bibliotek 2021 „Znajdziesz mnie w bibliotece” jest wielowątkowe, wielozdarzeniowe, można je umieścić na różnorodnych płaszczyznach dnia codziennego. Nawiązuje także do bieżącej sytuacji. Po czasie ścisłej izolacji
i przebytej kwarantanny w dobie pandemii następuje czas wyjścia do stref społecznych i kulturalnych, środowisk i instytucji kultury.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Kłodzku przygotowała szereg działań, które można będzie obserwować i brać w nich udział poprzez nasze media społecznościowe: profil na Facebooku, Instagramie oraz stronę internetową.

Zaczniemy od poniedziałku 10 maja 2021 r. od zaproszenia Państwa do udziału w mini konkursie poświęconym Stanisławowi Lemowi. Zadaniem konkursowym będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie związane z życiem i twórczością Stanisława Lema. Odpowiedź należy wysłać na maila: zastepca@biblioteka.klodzko.pl. Od 10 do 14 maja 2021 r. będziemy publikować jedno pytanie i każdego dnia trzy pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na nie, otrzymają w nagrodę monografię kłodzkiej biblioteki. Pytania będą pojawiać się na naszym fb codziennie o 8.00 rano, a odpowiedź na zagadkę przysłać trzeba będzie tego samego dnia do godziny 12.00. Zapraszamy do udziału, bo naprawdę warto.

Wszystkich rodziców oraz pasjonatów książek dla dzieci zapraszamy do przyjrzenia się tegorocznym nagrodom w konkursie Książka Roku, udostępnionym przez Polską Sekcję IBBY w postaci wirtualnej galerii, którą znajdziecie na naszej stronie www.biblioteka.klodzko.pl

W bibliotece możesz znaleźć przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Jeśli lubisz czytać książki i chcesz o nich rozmawiać przyjdź na kolejne spotkanie Kłodzkiego Dygresyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 11 maja br. o godzinie 17:00.(oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.).

Podczas Tygodnia Bibliotek 2021 spotkamy się też z autorami zaprzyjaźnionymi z kłodzką biblioteką Agnieszką Urbańską i Tomaszem Duszyńskim.