57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

UWAGA! OFERTA DLA SENIORÓW!

Kolejne bezpłatne warsztaty komputerowe prowadzone przez bibliotekarzy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – we czwartki – w dwóch grupach: o godzinie 9.00 i 11.00. od 19.04 do 28.06 br. W programie m.in.: podstawowa obsługa komputera i Internetu, formatowanie tekstu w edytorze tekstowym, wyszukiwanie informacji w sieci, komunikacja przez internet, prasa on line, etc.

Na kurs można się zapisywać do 19 kwietnia (czwartek) od godz. 10.00 w Czytelni!

ZAPRASZAMY NA TRENINGI PAMIĘCI Z AKADEMIA UMYSŁU®

Skarżysz się na problemy z pamięcią i słabnącą koncentrację?
Nie pamiętasz, gdzie położyłeś klucze czy okulary? Coraz częściej zaburzenia pamięci zaczynają Ci przeszkadzać? Aby zapobiec w przyszłości takim problemom, jak: zaniki pamięci czy demencja, trzeba umysł systematycznie ćwiczyć. Gimnastyka umysłu to gotowa recepta na problemy z pamięcią.

Oferowane przez nas kursy pamięci mają charakter warsztatów komputerowych
z wykorzystaniem multimedialnych programów i gier logicznych, specjalnie zaprogramowanych do prowadzenia treningów pamięci dla seniorów. Ponadto podczas spotkań seniorzy otrzymują dawkę wiedzy teoretycznej na temat funkcjonowania pamięci i zmian zachodzących w mózgu wraz z wiekiem.Każda edycja to cykl 10 spotkań, zaplanowanych raz w tygodniu w czwartek. Pierwsze spotkanie w każdej edycji stanowi wprowadzenie do całego programu Akademii Umysłu® Senior EDU, na który składa się 9 specjalnie opracowanych treningów umysłu. Kolejne spotkania kursu, począwszy od drugiego – to efektywne treningi pamięci, prowadzone według dziewięciu scenariuszy tego programu z wykorzystaniem komputerów.
Zajęcia są skierowane do Seniorów, którzy posiadają podstawowe umiejętności obsługi komputera i korzystania
z Internetu. Dodatkowym warunkiem jest posiadanie karty bibliotecznej PiMBP w Kłodzku
.

Informacja i zapisy do 19 kwietnia 2018 r. w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku (w godzinach od 10.00 do 18.00). Rozpoczęcie zajęć planujemy na 19 kwietnia 2018 r. o godz.13.00.

Wszystkich chętnych seniorów serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

ZOBACZ TEŻ

.

.

Skip to content