W bibliotece jest… książkowo i duszkowo

Dziś przybiegła do wypożyczalni wesoła ekipa czterolatków z Przedszkola nr 2 w Kłodzku. To pierwsza lekcja w nowej aranżacji działu dla najmłodszych. Niby ciasno, ale mieści się autokar pełen śmiesznych książeczek i stworków. Wszystkich pięknie wita królowa Książka, żadna podróba, cała do czytania. Literacki globus podpowiada ciekawy tytuł.

No i mamy niespotykane najprawdziwsze książkowe niebo między regałami, wystarczy tylko wyciągnąć rękę, stanąć na palcach albo wskazać upatrzony tytuł i przygoda się rozpoczyna. Książki sfruwają wprost do małych czytelników.

Nie wierzycie? Sprawdźcie sami. Albo zapytajcie przedszkolaków. One już znają adres. Co nieco wiedzą też o tajemniczych zakątkach biblioteki, co zrobić, aby stać się czytelnikiem, otrzymać fajną wyprawkę dla maluchów z pakietu: Mała książka – Wielki człowiek i jak wypożyczać książki. Chyba były zadowolone i zaskoczone, bo z dziwnych dla nich skrzynek (dla nas pamiętnych katalogowych) nagle zaczęły wyłaniać się nietypowe duszki. Nie dość, że żółte, to bardzo przyjazne i z wizytówką kłodzkiej biblioteki. Taki dobry kompan do czytania i zaproszenie do odwiedzin.

Jakie wspomnienia wyniesie maluch z pierwszej wizyty w bibliotece to oczywiście rola bibliotekarza. Czy zechce nas odwiedzać? To już zależy od was, mili rodzice i opiekunowie. Czytanie budzi wyobraźnię. Zapraszamy serdecznie do kłodzkiego Królestwa Książek.

Wypożyczalnia PiMBP