Warsztaty czerpania papieru dla dzieci i seniorów

Warsztaty czerpania papieru dla dzieci i seniorów prowadzone przez pracowników Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

9 maja br. w czwartek w godz. 10.30-12.00 w Saloniku Prasowym Czytelni Ogólnej odbyły się warsztaty czerpania papieru dla dzieci i seniorów prowadzone przez pracowników Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju pt. “Papierowe fantazje”. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem małych i dużych uczestników. Mogli oni własnoęcznie wykonać papier czerpany wedle tradycyjnych receptur papierniczych. Dzięki takim zajęciom można szeroko popularyzować dzieje papieru, techniki jego wytwarzania, a także różne sposoby wykorzystania tego materiału. Warsztaty były częścią obchodów tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

{gallery}Czerpaniepapieru{/gallery}

{jcomments on}