57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Wernisaż wystawy Zuzanny Sitarz

Współpraca zawsze się opłaca a o prawdziwości tego przysłowia świadczył, szczelnie wypełniony sympatykami twórczości Zuzanny Sitarz, Salonik Prasowy kłodzkiej biblioteki. Myślimy tutaj o współpracy z Dużym Studiem Plastycznym działającym przy Kłodzkim Ośrodku Kultury i oczywiście z Bogdanem Wieczorkiem. To właśnie On jest twórcą i instruktorem prowadzącym od lat Duże Studio Plastyczne, w którym gromadzą się pasjonaci sztuk pięknych z całego powiatu. Od kilku lat dzięki życzliwości i wszechstronnej pomocy Bogdana Wieczorka prezentujemy w naszej placówce w cyklu „Pasje naszych czytelników” twórczość jego wychowanków. Niestety pięknie rozwijający się cykl został zahamowany przez epidemię korona wirusa i wystawa Zuzanny Sitarz, która miała się odbyć w 2020 roku, doszła do skutku 26 kwietnia 2023 roku. Podczas rozmowy przeprowadzonej przez Klaudię Lutosławską-Nowak dowiedzieliśmy się, że Zuzanna trafiła do Studia w 2012 roku przez przypadek, namówiła ją koleżanka, za co jest jej bardzo wdzięczna. Najbardziej lubi wykonywać rysunki ołówkiem i węglem, czasami sięga po pastele olejne, ale bardzo rzadko po farby, choć ma w swoim dorobku prace malarskie, lubi w tej technice tworzyć kwiaty i ptaki. Inspiracją jest dla niej przyroda a zwłaszcza krokusy z Doliny Chochołowskiej. Zuzanna Sitarz wystawiała na wystawach zbiorowych studia – „Sezon” w Galerii Sztuki pARTer, na Dolnośląskich Przeglądach Plastyki Nieprofesjonalnej „WALOR” w Galerii Na Piętrze w Dzierżoniowie, w Galerii Na Zamku – Landškroun (Czechy), w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku („Nagrodzeni na Walorze 2014″). Jest laureatką 6. Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej „Walor 2014″ w Dzierżoniowie – I nagroda w kategorii rysunek.

Wystawiała wraz z Dużym Studiem Plastycznym w Centrum Kultury Crześcijańskiej na wystawie „Jaskiniart 2019”. Z uczestnikami Dużego Studia Plastycznego wyróżniona na 9. przeglądzie „Walor 2022” w Dzierżoniowie.

Spotkanie w bibliotece było wernisażem wystawy rysunku i malarstwa, która będzie dostępna do 5 czerwca 2023 roku w godzinach pracy biblioteki.

ZOBACZ TEŻ

„Po kłodzku”

Zbigniew Czyszczoń jest kłodzczaninem, nauczycielem i goprowcem-seniorem, a przy okazji autorem dwóch tomów opowiadań. Pierwszy zatytułowany „Labirynt” ukazał się jeszcze w ubiegłym wieku (1999),...

Magdalena Pośpiech promocja książki „Kartki z Kotliny. Przewodnik sentymentalny”

Magdalena Pośpiech (ur. 1960 r ) mieszka od wielu lat na ziemi kłodzkiej we wsi Kamieńczyk. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w...
Skip to content