57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Wieczór autorski Zbigniew Piotrowicz/ Sudeckość.

„Sudeckość” w kłodzkiej bibliotece.

Niezwykle udane spotkanie ramach cyklu Powiatowe PrezenAkcje ze Zbigniewem Piotrowiczem promującym swoją najnowszą książkę o tajemniczą brzmiącym tytule „Sudeckość”. Ten wymyślony przez autora neologizm określa tożsamość regionalną wszystkich, którzy osiedlili się na tych terenach zarówno po II Wojnie Światowej, jak i przybyli w ramach tak zwanej emigracji wewnętrznej w latach 1976-89. Książka mająca formę zbioru reportaży napisana została w czasie pandemii i jest wyrazem fascynacji autora Sudetami, w których znalazł Swoje miejsce na ziemi. Napisana została błyskotliwie z humorem a zarazem w sposób refleksyjny i nostalgiczny. Licznie zebrani uczestnicy spotkania zostali zauroczeni przez autora, który z wielką swadą opowiadał o pracy nad książką, swoich pasjach i dokonaniach. Myślę, że większość z obecnych na spotkaniu odwiedzi w przyszłości Jaskinię i Winiarnię Radochowską. Zachęcamy też do sięgnięcia po książkę.