57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

WIERSZOWYMIANA, czyli co?

Czyli OTWÓRZ SIĘ na poezję. Przeczytaj i WYBIERZ wiersz. Podaj dalej. Zostaw SWÓJ ULUBIONY. Potem POCZUJ POEZJĘ i weź Sobie tomik.
Bo Czytelnicy kłodzkiej Książnicy lubią poezję – bibliotekarze też.

{gallery}2015wiosnypla{/gallery}


Jeszcze wiosna, marcowy Dzień Poezji. I pewnie kilka innych powodów, by powstała wystawa „KŁODZKIE WIOSNY POETYCKIE, choć nie tylko”. W Wypożyczalni PiMBP całkiem liryczne tło, bo trzy regały z tomikami, które czekają na swoich miłośników. KWP we wspomnieniach – zdjęcia, płachty z wierszami, zaproszenia, ekslibrisy. Ale też niedawne tematy wokół Wiosen – Węgrzynki poetyckie. Dlaczego „wiosenna” poetka gościła u nas jesienią? Można zobaczyć powrót Jana Kulki czy nakręconą „Bystrzycę Kłodzką” Tadeusza Różewicza. Dowiedzieć się, co mają bibliotekarze do wagarów. Czemu Fundacja Wisławy Szymborskiej promuje Kłodzko? Kto zaprezentował „Lokomotywę” Juliana Tuwima przy ostatnim głośnym czytaniu przy fontannie? Czy wiersz Krystyny Miłobędzkiej można przesunąć? Dlaczego Zofia Mirska, poetka z Ostatniej czyta w Casa D’oro? Które „miasto jest najpiękniejsze nocą” i których poetów wyróżnia kłodzka Biblioteka? Czy nasi Czytelnicy lubią wiersze? Zdecydowanie tak! Mam nawet dowód – lista 68 książek, które warto przeczytać i aktywny udział kłodzczan w projektach książkowych.

Jeśli CZUJESZ POEZJĘ, to przyjdź. Wystawa i zabawa dla kreatywnych nawet do połowy kwietnia. Karty na Wierszowymianę są w Wypożyczalni i do pobrania tu:

karta do pobrania
karta, strona 2 do pobrania

Serdecznie zapraszam – Mariola Kowalcze

{gallery}2015wiosny{/gallery}

ZOBACZ TEŻ

Patronka Roku i Dzień Książek

Za nami kolejne książkowe święto. W kwietniu przypadają nawet dwa. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 IV) rozpoczyna fetę, a Światowy Dzień Książki i...

więc im wzniesiono / cztery ściany płaczu” – żonkile i pamięć

Historia zapisana w książkach, papierowe żonkile podarowane przez grupę młodzieży z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości i „Ludobójstwo, o którym nie wolno zapomnieć”, najnowszy nr dziennika...
Skip to content