57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

„Wokół Książki” w święto Książki

Niezwykłych lektur i codziennego czytania życzy Książka. Spełnijmy jej marzenie, zwłaszcza, że znów kolejne czytelnicze świętowanie. 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Szczególnie wtedy warto pamiętać o czytaniu i wypożyczaniu książek, również dla bliskich, by zachęcać ich do lektury. Sprawić, że zapomniane tytuły ożyją i znajdą swoich fanów.

Aby zainspirować do przysłowiowego odkurzania półek bibliotecznych proponujemy spotkanie z sentencjami i grafiką sprzed trzydziestu lat. W wypożyczalni prezentujemy zabawną ekspozycję: książkowy stos, róża, która przemawia mądrymi słowami Czesława Miłosza i dołączonym okolicznościowym bilecikiem z życzeniami dla czytelników. Książka i róża to słynna katalońska tradycja, trochę jednak bibliotecznie zmodyfikowana.

Clou świątecznej przygody to serie bibliofilskie z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. „O książce. Myśli. Wiersze. Aforyzmy” („Biblioteczka Konesera”, Wydawnictwo Nauczycielskie, Jelenia Góra 1992), tomik zredagowany przez Jana Kropiwnickiego, a ilustrowany przez Janusza Motylewskiego. Prawdziwa perełka wydawnicza dla pasjonatów złotych myśli, bibliofilów, doskonała lektura dla wszystkich książkoholików. Co ciekawe, tej publikacji towarzyszył komplet pocztówek z serii „Wokół Książki” wg pomysłu i pod redakcją właśnie autora grafik. Cykl artystycznych i dowcipnych kartek wydawany był z myślą o bibliotekarzach, bibliotekach, miłośnikach książek. I tak się składa, że pocztówki można zobaczyć w mini galerii na filarze w wypożyczalni PiMBP. Pochodzą one z kolekcji prywatnej i z przyjemnością zostały udostępnione w święta książki.

Polecamy serdecznie krótką książkową edukację.

Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

O naturze w naturze

Sierpniowe spotkanie kłodzkiego Dygresyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 18 sierpnia 2022 roku w ogródku naszej Klubowiczki Małgorzaty a poświęcone było tematowi: człowiek i...

Robótkowo pod Pegazem

Od 23 do 26 sierpnia od godz. 10.00 do 12.00 zapraszamy na naukę robótek ręcznych (szydełko, druty, wyszywanie) dla dzieci do Filii Nr...
Skip to content