Wyjątkowa okazja – tylko u nas Jakub Małecki promuje swoją najnowszą książkę „Rdza”

Kłodzka biblioteka zaprasza 7 listopada 2017 r., o godz. 18:00 (Salonik Prasowy PiMBP w Kłodzku) na spotkanie autorskie z pisarzem młodego pokolenia Jakubem Małeckim. To autor bestsellerowego „Dygotu” i nominowanych do Literackiej Nagrody Nike „Śladów”.

Właśnie do księgarń trafia jego najnowsza powieść „Rdza” (Wydawnictwo Sine Qua Non), którą Jakub Małecki będzie promował podczas spotkania.

Informacja wydawcy na temat powieści „Rdza”.

Przyjaźń poddana wielkiej próbie i marzenie, które staje się ciężarem

Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas.

Kilka dekad wcześniej jego babka, Tośka, wyrusza w podróż, którą zapamięta na zawsze. Wyrwana z bezpiecznego domu dziewczynka trafia do obcego świata, którego zasad musi się nauczyć. Jako dorosła kobieta stanie przed konsekwencją swoich dawnych wyborów.

Losy tych dwojga splatają się w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewa. Zmuszeni żyć ze sobą, pomimo różnic, Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć, że wszystko będzie dobrze.

Recenzje:

Strata. Zaczynanie życia od nowa: bez rodziców, bez męża, bez palców, bez domu i bez pomysłu, jak będzie wyglądać nowe. Mozolne wdrapywanie się po kolejnych dniach,
w nowych okolicznościach. Wszystko będzie dobrze, powtarzają wokół. Brzmi niczym ulubiona mantra Polaków na skraju.
Rdza pozostawia ślad na długo.
Sylwia Chutnik

Brakowało wam polskiej powieści współczesnej, napisanej z naprawdę epickim rozmachem? Oto ona – rozgrywająca się dziś i przedwczoraj, porywająca Rdza autora kultowego już Dygotu.
Piotr Bratkowski, „Newsweek

A tak o nowej książce mówi Jakuba Małecki, „Książka, w której nie ma żadnej opowieści, to jak kolacja przy świecach w świetnej restauracji, z piękną zastawą i muzyką w tle, ale bez jedzenia. Zupełnie bez sensu”.„Rdza” pozostaje całkowicie realistyczna, natomiast jest w niej pewna magia codzienności – rzeczy niesamowite dzieją się nie za oknami, ale gdzieś
w środku, w bohaterach
– przyznaje pisarz.

Już wkrótce książka będzie dostępna w naszej bibliotece, kupiliśmy też zbiór opowiadań „Ślady” i pierwszą książkę „Dygot”.