Wyjazdowe DKK spotkanie z Dorotą Masłowską w Dusznikach

W piątek 7 czerwca 2019 r. kilka „Klubowiczek” pojechało na spotkanie z Dorotą Masłowską, które odbywało się w hotelu „Impresja” w Dusznikach. Dorota Masłowska pisarka, autorka sztuk teatralnych, felietonistka. Zadebiutowaław 2002 r. powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”. Wydany dwa lata później „Paw królowej” przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 roku ukazała się jej trzecia powieść „Kochanie, zabiłam nasze koty”. W 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. „Dusza światowa”, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka „Jak zostałam wiedźmą”, zaś w 2015 i 2017 roku ukazały się dwa zbiory jej felietonów, kolejno „Więcej niż możesz zjeść” oraz „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. Jej dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę „Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury. W 2014 roku pod pseudonimem Mister D ukazała się jej płyta „Społeczeństwo jest niemiłe”. W 2018 roku Masłowska powróciła poematem „Inni ludzie”.

Licznie zgromadzonych widzów powitała prowadząca spotkanie Dorota Pieńkos. Rozmowa rozpoczęła się od przywołania fragmentu felietonu dotyczącego poprzedniej wizyty Doroty Masłowskiej w Dusznikach Zdroju. A następnie pojawiły się tematy związane z używanym przez autorkę językiem, tym skąd czerpie inspiracje
i czy miejsce zamieszkania (czyli Warszawa) ma wpływ na Jej twórczość.
Autorka mówiła też o kosztach jakie poniosła po nagłym sukcesie Jej pierwszej książki,
o stosunku do realizacji teatralnych napisanych przez Nią dramatów oraz o problemach jakie mają tłumacze Jej twórczości.