Wyróżnienie dla Biblioteki Kresowej

W ramach uroczystości z okazji 9. rocznicy odsłonięcia i poświęcenia pomnika w hołdzie Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich i Jubileuszu 30-lecia Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej spotkało nas miła niespodzianka. 7 czerwca br. Zarząd Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej uhonorował Mariolę Kowalcze specjalnym wyróżnieniem za wieloletnią działalność popularyzującą pamięć o Kresach. Koordynowanie współpracy z Kresowianami, inicjatywa utworzenia Działu Kresowego w kłodzkiej bibliotece (2005), organizowanie wielu wystaw oraz spotkań autorskich o historii, kulturze, literaturze kresowej, zsyłkach w czasie II wojny światowej zostało zauważone i docenione.

Pamięć o nas samych, o naszej historii jest obowiązkiem każdego Polaka. Stąd też serdecznie dziękujemy za krzewienie wiedzy o Kresach Wschodnich, o losach wielu rodzin, często o przeszłości obecnych mieszkańców ziemi kłodzkiej. Dziękujemy za trud wkładany w edukowanie kolejnych pokoleń. Jest to niezwykle ważne i wręcz bezcenne. Odgrywa istotną rolę w kształtowaniu świadomości Polaków. Dzięki Pani zaangażowaniu wciąż żywa jest bogata tradycja naszych przodków.”

Bardzo pięknie dziękujemy, to wielki zaszczyt współpracować ze Stowarzyszeniem Kresowian Ziemi Kłodzkiej. Przypominamy, że dzięki staraniom Tadeusza Szewczyka, prezesa Stowarzyszenia mamy ponad 800 wartościowych publikacji o tematyce kresowej. Dodatkowo opatrzonych w cenne dedykacje autorskie specjalnie dla Działu Kresowego. Księgozbiór z tego zakresu jest stale uzupełniany. Stanowi bardzo pokaźną kolekcję i cieszy się niezwykłym zainteresowaniem ze strony czytelników. Zapraszamy serdecznie do wypożyczania.