X spotkania „Z książką na walizkach”

Żyj tak, aby znajomym zrobiło się nudno, gdy ciebie zabraknie… X spotkania

Z książką na walizkach” – pod znakiem Juliana Tuwima.

Żyj tak, aby znajomym zrobiło się nudno, gdy ciebie zabraknie – z tą myślą tworzył jeden z najbardziej znanych poetów Dwudziestolecia Międzywojennego – Julian Tuwim. Tuwimowo – książkę z wierszami współczesnych pisarzy nawiązujących do jego twórczości, przeznaczonej dla dzieci i jeszcze parę innych tytułów swojego autorstwa, i nie tylko, przywiozła Kalina Jerzykowska – jak mówi o sobie – samozwańczy ambasador poety. Spotkanie miało miejsce w Filii dla Dzieci naszej Biblioteki. Spotkanie z cyklu „Z książką na walizkach”, już po raz dziesiąty, cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem. Jak zawsze – i tym razem – było dowcipnie i wesoło. Autorka literatury dziecięcej i scenariuszy teatralnych, także dla dorosłych, z ułańską fantazją, popartą teatralną dykcją, czytała wiersze i fragmenty książek. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, ustawiła się długa kolejka po autografy, a na następne spotkanie mające się odbyć w Polanicy Zdroju autorka wyjechała od nas mocno spóźniona. Czytelników, którzy chcieliby spotkać się jeszcze z innymi pisarzami, biorącymi udział w projekcie, zapraszamy w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie, gdzie nastąpi uroczysty finał spotkań „ Z książką na walizkach”. Uczestniczyć w nim będą: Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Frączek, Kalina Jerzykowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Ida Pierelotkin, Agnieszka Tyszka, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła i Joanna Zagner-Kołat (ACG).

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

{gallery}Jerzykowska{/gallery}

{jcomments on}