Z książką na walizkach w Filii dla Dzieci

6 czerwca 2019 roku, o godz. 11.00 w Filii dla Dzieci w ramach projektu Z książką na walizkach. Mistrzowie literatury dziecięcej. odbędzie się spotkanie z panią Ewą Karwan-Jastrzębską.

Ewa Karwan – Jastrzębska mieszka w Warszawie na starym Żoliborzu. Debiutowała w 1993 filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym. Absolwentka filologii polskiej UW, pisarka, scenarzystka i dziennikarka. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Nakładem Wydawnictwa “Nasza Księgarnia” ukazała się jej książka Sobowtór. Wśród cieszących się powodzeniem tytułów znalazły się między innymi: Duchy w teatrze i Hermes 9:10. Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.
Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych Wyjątkowi ( tom I Misja Feniks, tom II Misja Xibalba), utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o słynnym Indianie Jonesie. Obecnie pracuje nad nowym cyklem baśni dla dzieci. Przybycie Agaty to pierwszy tytuł magicznej serii Agata z placu Słonecznego, opowiadający o niezwykłej niani i pięciorgu dzieciach.