57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Z Szymborską na dłużej w „Błysku rewolwru”

Z Szymborską na dłużej w „Błysku rewolwru”. 90. urodziny poetki

VII 2013 / wystawa w Wypożyczalni PiMBP

Szymborska nieznana!? Czy to możliwe!? A jednak! Michał Rusinek, sekretarz Noblistki oraz Wydawnictwo Agora przygotowało w tym roku niezwykłą publikację, którą koniecznie trzeba przeczytać. Zatem na 90. urodziny Wisławy Szymborskiej – słynnej mistrzyni słowa, proponujemy „Błysk rewolwru”. Książka nie tylko przepięknie wydana, ale dotąd niepublikowana. Zawiera słowne zabawy, wierszyki okolicznościowe, głośne lepieje, moskaliki, altruitki, czy rajzefiberki, słownik wyrazów obelżywych. Jak zwykle poetka zaskakuje nas nie tylko humorem. Możemy poznać jej pierwsze rysunki, teksty młodzieńcze, fragmenty… romansu kryminalnego napisanego, gdy miała tylko 10 lat. I ostatnią rymowankę stworzoną tuż po ostatniej operacji:

 

Holendrzy to mądra nacja,
bo wiedzą, co trzeba zrobić,
kiedy znika naturalna oddychacja!”

Oprócz tej prawdziwej perełki wydawniczej, zaprezentowanej w antyramach w naszej Wypożyczalni, zapraszamy do pozostania „Z Szymborską na dłużej…”, czytania i podziwiania tak niezwykłej, wyjątkowej twórczości. Na koniec dodam, że propozycja wystawiennicza jest otwarta i wszystkie książki można wypożyczyć.

 

Serdecznie polecam – Mariola Kowalcze

FUNDACJA WISŁAWY SZYMBORSKIEJ w Krakowie, która powstała z inicjatywy samej Poetki promuje naszą Bibliotekę! Na stronie Fundacji zamieszczone są zdjęcia z wystawy „Z Szymborską na dłużej w Błysku rewolwru”. Serdecznie polecamy i zapraszamy również do odwiedzenia strony Fundacji.

Link do strony Fundacji – kliknij tutaj

GALERIA ZDJĘĆ(kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

 

{gallery}Szymborska{/gallery}

 

{jcomments on}

 

Z Szymborską na dłużej w Błysku rewolwru”. 90. urodziny poetki

ZOBACZ TEŻ

PISANKI – CZYTANKI

Albo czytanie z pisanki. Dudek w koszyczku zamiast zajączka? Seria limitowana, absolutnie nie na świąteczny stół.  Raczej, by uprzyjemnić czas Wielkiej Nocy. Sprawić, by...

LeśmiaNowe rymy z uRokiem kłodzkim

Ciąg dalszy świętowania urodzin wyjątkowego twórcy nastąpił. Krawat odnaleziony, nawet przyozdobiony urokliwą spinką. A poeta czeka... W eleganckim garniturze, z żółtą walizką, czeka na ”rozmowę”...
Skip to content